Wsparcie dla inwestorów i przedsiębiorców

W 2009 roku na terenie gminy utworzono park przemysłowy „Stare Miasto – Park”. Ma to przyspieszyć zagospodarowanie terenów inwestycyjnych oraz pobudzić dalszy rozwój gospodarczy gminy. Na terenie Parku działają takie firmy jak: STELSPAW, SGS Polska, BMF Polska, Woda Leżajsk, ZBDiT Babiś, PPHU POM, Iglobud Leżajsk, STYROPIANEX oraz wiele innych mniejszych firm.
Rada Gminy Leżajsk podjęła uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Leżajsk – Uchwała nr 19/2022 Rady Gminy Leżajsk z dnia 11 kwietnia 2022 r.
W ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla małego i mikro przedsiębiorstwa oferowana jest intensywność pomocy publicznej w wysokości 70% przy minimalnych kosztach inwestycyjnych dla mikro firmy 200 tys., a dla małej firmy 500 tys. Natomiast 60% dla średniego przedsiębiorstwa przy minimalnych kosztach inwestycyjnych 2 mln oraz 50% dla dużego przedsiębiorstwa przy minimalnych kosztach inwestycyjnych 10 mln.